Lexron 2000 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Regülatörü

Lexron 2000 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Regülatörü

8.430,00 TL

Rüzgar türbinleri, hava akımlarında bulunan kinetik enerjiyi, mekanik enerjiye dönüştürür. Şebeke hattından uzakta bulunan yerleşimlerde kullanılan ev tipi rüzgar türbinleri, güneş enerjili sistemlerle birlikte hibrid olarak kullanılır. Bu sayede güneşin olmadığı durumlarda da enerji üretimine devam edilir ve akülerin deşarj olmaması sağlanır. Rüzgar türbinleri ile birlikte kullanılan şarj kontrol cihazı sayesinde, maksimum akü doluluğuna ulaşıldığında şarj kesme ve aynı zamanda fırtınalı havalarda kanatların zarar görmemesi amacıyla frenleme yapılmaktadır.

Açıklama

Lexron 2000 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Kontrol Cihazı Özellikleri ve Fiyatı


Özellikler

 • 3 m/s’de üretim, 12 m/s’de tam randıman
 • Otomatik frenleme sistemi
 • Şarj kontrol ünitesi dahil
 • Montaj direği hariç
 • Kolay ve pratik kurulum
 • Boğaz rüzgarlarında daha yüksek verim
 • Kayıplarla birlikte net olarak saatte 800 Watt elektrik üretim kapasitesi

Teknik Özellikler

Ortalama Güç1800 W
Maksimum Güç2000 W
Çıkış Voltajı24 V
Kanat Çapı2 m
Başlangıç Rüzgar Hızı2 m/s
Maks. Güç Rüzgar Hızı12 m/s
Aşırı Hız KorumaElektronik tork kontrollü
Motor Tipi3 fazlı sabit mıknatıslı alternatör
İnvertör TipiTam sinüs
Önerilen Akü1 ad. 200 Ah / 12 V – 2 ad. 100 Ah / 24 V

Mekanik Özellikler

Sapma ModuSabit kanat
Dönüş YönüSaat yönü
Kuleye Göre KonumRüzgarın geldiği yön
Önerilen Kule Yüksekliği6 m
Ağırlık27 kg
Kanat Sayısı3
Gövde MalzemesiAlüminyum pres döküm
Kanat MalzemesiYüksek mukavemetli kompozit
Kanat Ağırlığı650 g (1 kanat için)
Kanat Uzunluğu1,07 m
Şarj Kontrol CihazıDahil
Montaj DireğiDahil değil

Diğer Özellikler

Paket ÖzellikleriKarton ve köpük
Garanti2 yıl ürün garantisi
Kalite SertifikasıISO 9001:2008
Kalite StandartlarıCE, TUV, GMC

400 Watt Rüzgar Türbini İle Neler Çalıştırılır?

 • Led Aydınlatma Sistemi: 6 saat çalıştırılabilir. Aydınlatma sisteminde 10 Watt led ampüller önerilir.
 • TV ve Uydu Alıcısı: 3 saat çalıştırılabilir. Led ekranlı TV daha az enerji harcadığı için daha uzun süreli çalıştırılır.
 • Orta Boy Buzdolabı: Tam gün. Sistem veriminin arttırılması A+++ buzdolabı kullanılması önerilir.
 • Cep Telefonu Şarjı: Gün içerisinde sınırsız kullanılabilir.

Rüzgar Türbini İçin Yer Seçimi ve Direk Uzunluğu

Rüzgar türbini için yer seçimi çok önemlidir. Yer seçiminden önce keşif yapılarak bölgenin rüzgar esme yönü ve şiddeti iyi analiz edilmelidir. Ev tipi küçük rüzgar türbinlerinde yükseklik son derece önemlidir. Türbin kanatlarının rüzgar enerjisini daha iyi alıp, elektrik enerjisinden maksimum yararlanılması için kule mümkün olduğu kadar yüksek olmalıdır. Ev tipi rüzgar türbinlerinin kule boyu 6 m ile 12 m arasında değişmektedir.

Şarj Kontrol Cihazı Nedir?

Şebeke hattından uzakta bulunan bağ evi, çiftlik, yazlık ev gibi yerleşimlerde kullanılan rüzgar türbinleri, güneş enerjili sistemlerle birlikte hibrid olarak kullanılır. Rüzgar türbinleri ürettikleri elektriği akülerde depolar, bu sayede güneşin olmadığı durumlarda da enerji üretimine devam edilir ve akülerin deşarj olmaması sağlanır. Rüzgar enerjisinin ürettiği elektriğin, akülerde depolanmaya uygun hale getirilmesini sağlayan cihazlara “şarj kontrol cihazı” veya “şarj regülatörü” denir. Rüzgar türbinleri ile birlikte kullanılan şarj kontrol cihazı sayesinde; akü seviyesi maksimum doluluğa ulaştığında şarj kesme ve fırtınalı havalarda kanatların zarar görmemesi amacıyla frenleme yapılmaktadır. Tüm rüzgar türbini sistemlerinde mutlaka şarj kontrol cihazı kullanılması gerekmektedir.

Rüzgar Türbini Nasıl Çalışır?

Rüzgar türbinleri, hava akımlarında bulunan kinetik enerjiyi, mekanik enerjiye dönüştürür. İçerisinde bulunan jeneratör sayesinde, kanatların dönmesi ile oluşan mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürler. Rüzgar türbinleri, belirlenmiş bir rüzgar hızında ürettiği maksimum elektrik miktarına göre watt cinsinden sınıflandırılır. Rüzgar hızının belirlenmiş sınırına “nominal rüzgar hızı”, nominal rüzgar hızında üretilen maksimum enerjiye “nominal güç” denir. Rüzgar hızı sürekli değişkenlik gösterdiği için rüzgar türbinleri sürekli nominal güçte elektrik üretemezler. Bu nedenle rüzgar türbinin düşük devirlerde dönmesi varsayılarak maksimum güç hesabı yapılmamalıdır.

Montaj Şekli

Rüzgar türbininin alt kule bağlantısına uygun çapta, 6-10 m yükseklikte, kablo geçişine uygun, içi boş demir bir direk zemine sağlam ve gönyeli bir şekilde yerleştirilir. Rüzgar türbini, kuleye oturtularak sabitlenir. Türbinin faz ve nötr çıkış bağlantısı için 2x4mm 2 NYY kablo kullanılması önerilir. Bu kablo kule içinden taşınarak akü şarj regülatörüne bağlanır. Şarj regülatörünün + ve – çıkışı, akü bağlantı kablosu ile akünün kutup başlarına bağlanır. Minimum enerji kaybı için akü ve şarj regülatörü arası kablo kesiti minimum 16 mm2 olmalıdır. Akülere depolanan enerji, satın alınacak tam sinüs bir invertör ile 220 VAC şebeke gerilimine çevrilir ve istenen yük çalıştırılır.

Rüzgar türbini; 2.5m/s rüzgar hızında %10,7m/s rüzgar hızında %50,12m/s rüzgar hızında %100 kapasiteye ulaşır. 400 Watt güç çıkışı rüzgar hızına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Ürün fabrika tarafından test edilerek gönderilir. Kargo ücreti firmamıza aittir. Fiyatlarımıza KDV dahil olup tüm ürünler faturalı ve garantilidir. Arıza durumunda; firmamız ile iletişime geçerek, firmamızın sizin adınıza kestiği fatura ile birlikte arızalı olan ürünü servise gönderebilirsiniz. Sipariş aşamasında teslim süresini lütfen teyit ediniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Tüm alışverişlerinizde, kargo ücretleri tarafımızdan karşılanır. Saat 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde verilen siparişler, ilk iş gününde kargoya teslim edilir. Kargoda oluşabilecek hasarlara karşı ürünlerimiz özel olarak sigortalı taşınmaktadır.

KREDİ KARTINA TAKSİT

Alışverişlerinizi kredi kartına taksit ile yapabilirsiniz. Web sitemiz yüksek güvenlikli sanal pos hizmeti sağlamaktadır. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksit sayısına göre vade farkı uygulanır. Taksit sayısı ve taksit sayısına göre uygulanan vade farkı detaylarını "Taksit Seçenekleri" başlığı altında bulabilirsiniz.

PROFESYONEL KURULUM

Uzman ekibimiz ile ücret karşılığı anahtar teslim hizmet sunmaktayız. Ekstra ücret ödemek istemezseniz, sistem kurulumunu kendiniz yapabilirsiniz. Kurulumla ilgili gereken herşey ürün ile birlikte hazır gelmektedir. Kurulum aşamasında telefon, video/şema ile destek vermekteyiz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Lexron 2000 Watt / 24 Volt Rüzgar Türbini + Şarj Regülatörü” için yorum yapan ilk kişi siz olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu ürünü sepete eklediniz:

error: İçerik korunuyor !!
× Nasıl yardımcı olabilirim?