60 Watt / 60w Güneş Paneli – Solar Panel

Portfolio Description
  • 0

60 Watt / 60w Güneş Paneli Fiyatları - Özellikleri

Güneş ışığı enerjisini doğrudan elektrik enerjisine çeviren fotovoltaik güneş panelleri; temiz enerji üretimi ve elektrik tasarrufu sağlamak üzere, direkt güneş ışığından yüksek verimle çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Silisyumdan üretilen yüksek verimli hücrelerin özel bir lehimle birbirine bağlanması sonucu farklı kapasitelerde güneş panelleri üretilmektedir.

60 Watt güneş paneli A sınıfı kaliteli hücrelerden üretilmiştir. Güneş enerjisinden elektrik üretiminde kullanılan solar panellerin kalitesi oldukça önemlidir. Tüm güneş panelleri; gerekli kalite kontrol testlerine tabi tutulduktan sonra satışa sunulmaktadır. Online satış sitemizde bulunan solar şarj kontrol cihazları tüm güneş panelleri uyumlu olarak çalışmaktadır. Uzun ömürlü güneş enerjisi sistemlerinde; 10 yıl ürün garantisi ve 25 yıl performans garantisine sahip, yüksek verimli, düşük maliyetli 60w güneş paneli tercih edilebilir.

Uzun ömürlü temperli anti reklektif cam, EVA ve TPT film katmanları arasına yerleştirilen güneş panelleri, orta ve arka gövdesi ile tüm iklim koşullarında sorunsuz çalışabilmektedirler. Dış kısmında kullanılan özel eloksallı alüminyum profil çerçeve panellere yapısal bir mukavemet sağlar, korozyon ve paslanmayı engeller. Güneş panelleri elektriksel olarak bağlanan polikristal veya monokristal hücre serilerinden oluşmaktadır ve kullanılan hücre tipine göre; polikristal, monokristal ve ince film olarak adlandırılır. Farklı sistemlerde hızlı ve kolay montaj imkanı sağlayan güneş panelleri mekanik dayanıklılığı ile rüzgar, kar ve diğer olumsuz hava şartlarına karşı son derece dayanıklıdır.

Şarj Kontrol Cihazı
Konektör
Solar Akü
  • 60 watt 60w gunes paneli fiyatlari
  • 60 watt 60w gunes paneli solar panel

60 Watt / 60w Güneş Paneli – Solar Panel Ne Kadar Elektrik Üretir?
60w güneş panelinin elektrik üretimi güneşten aldığı enerji miktarı ile doğru orantılıdır. Saat 13:00’deki elektrik üretimi, saat 17:00’deki elektrik üretiminden daha fazladır. Günlük 5 saat güneş enerjisi aldığında 300 Watt, 2 saat güneş enerjisi aldığında 120 Watt değerinde elektrik üretimi yapar.

60 Watt / 60w Güneş Paneli – Solar Panel Neleri Çalıştırır?
60 Watt güneş paneli ile 2-3 adet led ampul 4 saat ve 30 W televizyon 2-4 saat boyunca sorunsuz olarak çalıştırabilir. Ayrıca bilgisayar ve telefonlar için şarj cihazı, düşük elektrik tüketen vantilatör gibi havalandırma cihazları da rahatlıkla kullanılabilir.

60W Güneş Paneli – Solar Panel Yan Ekipmanları
Solar Akü: Güneş enerjisi sistemlerinde daha yüksek verim elde etmek için jel akü kullanılması tavsiye edilir. Güneş panelinin kapasitesine göre akü seçimi değişebilmektedir. 60w güneş paneli için 20-30 A solar jel akü kullanılmalıdır.
Solar Şarj Kontrol Cihazı: 60 watt güneş paneli için 5 A kapasiteli solar şarj regülatörü kullanılabilir. Bu solar panelin günlük doldurabileceği akü kapasitesi minimum 7 A, maksimum 25 A’e kadar ulaşabilmektedir.

[cq_vc_separator titleas=”icon” icon_fontawesome=”fas fa-tree” titleshape2=”square” bgcolor=”” fontcolor=”#969696″ bordercolor=”#e2e2e2″ fontsize=”2em”]
60 Watt Polikristal ve Monokristal Güneş Paneli – Solar Panel Teknik Özellikleri
Maksimum Güç (Pmax)60 W
Maksimum Voltaj (Vmp)18 V
Maksimum Akım (Imp)3,33 A
Açık Devre Voltajı (Voc)22 V
Kısa Devre Akımı (Isc)3,7 A
Maksimum Sistem Voltajı1000 V DC
Maksimum Seri Sigorta Akımı10 A
Tolerans0 ~ + 5W
Hücre Sayısı36 (9×4)
Konnektör TipiMC4 veya MC4 uyumlu
Portfolio Details

error: İçerik korunuyor !!
× Nasıl yardımcı olabilirim?